noworocznie

     ‚Jest dobrze, wcale nie jest tak żle, ale my wciąż czegoś lepszego szukamy. Pragniemy lepszego dnia, życia, siebie, nie zadowalając się tym co już mamy. A mamy przecież tak wiele, lecz tego nie doceniamy. Sięgając po skrawek nieba, zapominamy o tym co na ziemi kochamy. Niedobry dzień skupia naszą uwagę, a dobry nie zauważamy. Przyjaciela, który stoi koło nas, w poszukiwaniu innego odtrącamy. Zdrowie, cóż to takiego nadzwyczajnego? W drodze życia często je zawalamy. A jak choroba nas zaskoczy, to wtedy sobie o nim przypominamy. Żyjąc tak, życie przechodzi nam obok, plecami się do niego odwracamy. Chcemy inne, lepsze życie… nie wiedząc jak dobrze się mamy.’

  

     Na Nowy Rok życzenia, abyśmy wciąż nie szukali czegoś lepszego, a przede wszystkim dziękowali Bogu za to co mamy i kim jesteśmy, za życie, i za …, a tu zostawiam miejsce na to, za co chce każdy z nas Mu podziękować. A jak się tak głębiej zastanowić to jest za co. I nawet w pierwszej chwili nie zdajemy sobie sprawy, że aż za tyle. A więc udanego Nowego Roku pod każdym względem i Bożego błogosławieństwa.

Podziel się:

święta

   …właśnie zakończyła się wigilia i wspólne kolędowanie. I przyszedł też czas zadumy i refleksji. Eh te wspomnienia.  Kolejny raz z dala od domu rodzinnego. Nie zrozumie tego ten, kto tego nie doświadczył. I powiem tak – brakuje mi tych wigilii spóźnionych nawet o kilka dni, kiedy było wiadomym, że nie mogę dojechać na czas. I urządzano ją drugi raz; z łamaniem opłatkiem, życzeniami, przebaczeniem sobie urazów, barszczem, choinką, prezentami, kolędami.

   Ten dzień jest zawsze szczególny. Dzień, kiedy wracamy myślami do tego co dobre i wspaniałe, co się nad udało. Dzień zatrzymania nad marzeniami. Dzień wspomnień nad tymi, których już wśród nas nie ma i też dzień wspomnień nad tymi, którzy już z nami nie zasiądą do wigilijnego stołu. I chwila, kiedy snujemy myśli nad tym co się nam nie udało. I również szczególny moment, kiedy zastanawiamy się kogo chciałoby się w ten dzień przeprosić, przebaczyć, oraz że tak trudno to wykonać, czasami wręcz wydaje się to nie możliwe.

   Więc może tą elektroniczną drogą wypowiem to słowo – ‚przepraszam’. A na dzień Narodzenia Jezusa niech popłyną życzenia ‚mocnej wiary, że kiedyś będzie lepiej. A Emmanuel niech błogosławi w każdej chwili i w każdym miejscu’.

Podziel się:

prezbiterzy

   No i ukazała się ich druga płyta.

   Dla nie wtajemniczonych dodam, że trzech księży z Irlandii Północnej wykonuje muzykę sakralną. Ich pierwsza płyta została nagrana we wnętrzach Bazyliki Św. Piotra, a towarzyszył im Chór Filharmoni Rzymskiej Bazyliki Św. Piotra w Watykanie. Nad brzmieniem płyty ‚The Priests’ czuwał Mike Hedges z U2. Ich pierwsza album ukazał się w październiku 2008 r. i w sierpniu 2009 r osiągnął sprzedaż w wysokości 2 milionów egzemplarzy w 40 krajach. W ten to sposób też można głosić ewangelię Jezusa.

   A że zbliża się ważna dla mnie Uroczystość, myślę że nie tylko dla mnie – Niepokalane Poczęcie NMP – to jeszcze fragment ‚Ave Maria’ z tej okazji.   

 

http://www.thepriests.com/gb/

http://www.youtube.com/user/ThePriestsOfficial

Podziel się:

mikołaj

 „Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię”. /Mt 5,3/

   …z poprzednim wpisem na pewno kojarzy się postać tego wielkiego człowieka. Święty Mikołaj – no nie żaden dziadek mróz w Rosji, ani też disnejowski krasnal mieszkający w Finladii,  lecz biskup, który kierował się ewangeliczną zasadą dawania jałmużny i czynienia dobra bez rozgłosu.Mikolaj

   I właśnie nadszedł ten dzień, kiedy wspominamy jego święte życie, a dla uczczenia tego dnia obdarowujemy się prezentami. Jednak zawsze w tym dniu nachodzi mnie jedna refleksja – ‚nie dla wszystkich jest to dzień radości’. Są tacy, którzy tego dnia się smucą i to z różnych powodów, miedzy innymi z tego, że nic nie otrzymają, i to nie tylko w tym wymiarze materialnym, ale i duchowym. A dlaczego? Odpowiedzi jest dużo i różnych, można powiedzieć bardzo dużo i bardzo różnych. Nie będę je tu przytaczał. Niech każdy da sobie przynamniej jedną. Moja jest taka – nie wszyscy wierzą w istnienie tego prawdziwego Świętego.

    A na zdjęciu prawdziwa twarz św. Mikołaja, odtworzona na podstawie zachowanej czaszki w jego grobie.

Podziel się: